Články

Vegetariánství pověsili na hřebík

Autor:     Stojí za přečtení      0 Comments

„Vegetariánství určitě není ten nejlepší a jediný výživový směr pro celou populaci. Důležité je, v jaké kvalitě a skladbě potraviny přijímáme. Jíst kvalitně může ten, kdo maso jí, stejně jako ten, který ho ze svého jídelníčku vyloučil,“ tvrdí výživová poradkyně Margit Slimáková, která sama nejí maso už třicet let.

Vegetarianstvi

Celý článek najdete na novinky.cz

4. dětský BIO Jarmark v Říčanech

Autor:     Pořádáme      0 Comments

BIO Jarmark v ŘíčanechDěkujeme všem, kteří nás navštívili a podpořili na čtvrtém ročníku dětského Biojarmarku, který proběhl ve čtvrtek 2. října od 13 do 17 hodin na zahradě jesliček a mateřské školy Landie v Orlické ulici č.p. 2188 v Říčanech.

K prohlédnutí a zakoupení byly zdravé a chutné biopotraviny od ekologicky hospodařících farmářů, ovoce a zelenina přes bylinkové sirupy a čaje, kravské, ovčí a kozí sýry z Farmy Košík či z horského statku Abertamy, maso od společnosti Biopark, čerstvé pečivo od biopekárny paní Holaňové, bilinkové oleje a koupelové soli z Mrtvého moře jsme měli možnost zakoupit u Aleny Krejčí z BIOZAHRADY Tábor, křupavé plátky a směsi od společnosti Extrudo Bečice. Vlastní stánek s širokým sortimentem měla i naše nová prodejna zdravé výživy Landie...kouzlo potravin.

Na biojarmarku jsme podávali kvalitní a voňavý čaj od našeho tradičního partnera Sonnentoru a lahodnou fair trade kávu od firmy Miko káva. Na místě vařila kuchařka Jana dobroty z tradičních i netradičních surovin. Nejvíce nás zaujaly kokosové muffiny a grilovaná zelenina na sezamovém oleji.

Včelím světem nás provedl energií a nápady nabitý pan Dolenský s kolegy z Pro-bio ligy, prohlédnout jsme si mohli pozorovací včelí úl s včelkami či zoo koutek s domácími zvířaty. Muzeum Říčany tradičně moštovalo a nově jsme se mohli naučit tkát na stavu a příst na kolovrátku. Dlabání dýňových strašidýlek patřilo opět k nejoblíbenějším činnostem malých i velkých. Úspěšnou novinkou byl malířský koutek naší výtvarnice Martiny Reidlové, která u nás ve školce s dětmi pracuje pravidelně. Atmosféru biojarmarku zpestřil svým krásným vystoupením i dětský folklórní soubor Vonička s pásmem valašských písní a tanců.

Již se těšíme za rok, na jubilejní pátý Dětský BIO Jarmark v Landii!!!

Listopadová akce WELEDA

Autor:     Akce      0 Comments

Listopadová akce WELEDAV listopadu jsme si pro Vás připravili slevu až 20% na zubní pasty, pleťovou a zklidňující péči značky WELEDA.

Jídlo podle konstituce a sezóny

Autor:     Stojí za přečtení      0 Comments

Zdravý talířZnám vegetariány i pojídače steaků, kteří vypadají skvěle. Co mají společného? Jedí jídla, která prospívají jejich organismu i prostředí. Moderní medicína hodnotí potraviny na základě jejich chemického složení. Tradiční lékařské systémy určují vhodnost potravin podle jejich tisíce let odpozorovaných vlastností a schopností. Jídlo doporučují pro určité konstituční typy a podle sezóny, a proto se může stát, že někomu čínský lékař předepíše hlavně syrovou zeleninu, jinému třeba teplé kuřecí vývary... Celý článek na webu margit.cz

Křest prodejny 24. září

Autor:     Pořádáme      0 Comments

Křest prodejny Ve středu 24. září proběhne křest naší prodejny odbornicí na zdravou výživu Mgr. Margit Slimákovou, Ph. D.. V průběhu celého dne se budou představovat naši dodavatelé s ochutnávkou produktů, degustace biovína, líčení dekorativní organic kosmetikou ZUII a živé vaření Majdy Doskočilové. V případě zájmu o ukázkové líčení kosmetikou je nutné se předem objednat kdykoliv v průběhu otevírací doby u nás v prodejně. Srdečně Vás zveme!

Zobrazen 1 až 5 článek z 11.